Infolinia: 0 886 886 886 (godz. 8.00-20.00 pon-niedz.)

Twój koszyk: 0 prod. 0,00 zł

Kolagen i jego właściwości

Opublikowano dnia 01-07-2020
Autor: Kamil Skoczylas

Właściwości kolagenu

Kolagen to białko występujące naturalnie w ciele człowieka. Jest nazywany białkiem młodości i stanowi około 30% wszystkich białek ludzkich. Odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry, wpływa na kondycję stawów. Jest budulcem skóry, kości, tkanki łącznej, zębów, chrząstek, ścięgien, więzadeł, naczyń krwionośnych oraz rogówki oka. Chroni także narządy wewnętrzne – wątrobę, nerki, żołądek. Ma wpływ na pracę mięśni i budowanie masy mięśniowej oraz wspomaga pracę serca, odpowiada za regenerację skóry. Jest również niezbędny do wzmacniania odporności organizmu. Jednak wraz z biegiem lat, organizm człowieka produkuje go coraz mniej. Produkcja włókien kolagenowych zmniejsza się stosunkowo wcześnie bo już od ok. 26 roku życia. Wpływ na przyspieszenie tego procesu mają także niezdrowe nawyki żywieniowe – dieta boga w cukier, palenie papierosów, życie w ciągłym stresie, zanieczyszczone powietrze, duża ekspozycja na słońce oraz wyczynowe uprawianie kontuzjogennych sportów.

Skutki niedoboru kolagenu

Niedobór kolagenu skutkuje starzeniem się skóry, która staje się wiotka, traci swoją jędrność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a także cellulit czy rozstępy. Włosy zaczynają wypadać i tracą blask, a paznokcie stają się bardziej łamliwe. Niedobór kolagenu ma także negatywny wpływ na ruchomość stawów, może skutkować ich bólem, strzelaniem i zmniejszoną mobilnością. Inne skutki niewystarczającej ilości białka młodości to żylaki, przepuklina, osłabienie pracy mięśni czy zwyrodnienia kręgosłupa.

Uzupełnianie kolagenu

By uniknąć wszystkich tych nieprzyjemnych konsekwencji upływających lat, należy pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości kolagenu. Można to robić jedząc produkty bogate w kolagen – Kolagen w jedzeniu. Gdzie go znajdziesz? lub poprzez suplementację. Jeśli wolisz uniknąć jedzenia rybnych galaretek czy salcesonu (zdajemy sobie sprawę, że nie jest to wymarzona dieta dla każdego), serdecznie polecamy zapoznanie się z naszą ofertą. Suplementacja kolagenu pozwoli dłużej zachować młody wygląd oraz usprawni działanie wielu funkcji organizmu. Pomoże zadbać o kości i stawy. Kremy z kolagenem przywrócą jędrność skóry oraz zadbają o jej odpowiednie nawilżenie. Pomogą także uporać się z bliznami potrądzikowymi, a zmarszczki zostaną spłycone.

Zapoznaj się z naszymi produktami:

·       Kolagen z ryb w kapsułkach, który dostarczy organizmowi wszystkich składników budulcowych kolagenu

·       Kolagen natywny, który zwiększa syntezę kolagenuA co jeśli jesteś wegeterianką lub weganką? Sprawdź nasz substytut kolagenu - Kolagen Vege


Kolagen Vege
Galeria