Infolinia: +48 886 886 886 (godz. 7.00-21.00 pon-ndz.)

Twój koszyk: 0 prod. 0,00 zł

kolagen opinie lekarzy

Kolagen Opinie Lekarzy


Dlaczego opinie lekarzy i farmaceutów na temat kolagenu bywają tak różne? Dlaczego wielu kosmetologów uważa, że kolagen nie jest w stanie wnikać w skórę? Przeczytaj ten tekst, a dowiesz się, że kolagen kolagenowi nie równy...

Słowo Kolagen „płaci” - jest niezwykle dochodowe. Dlatego w marketingu kosmetycznym, a ostatnio nawet farmaceutycznym jest powszechnie nadużywane. Kolagenem nazywane bywa niemal wszystko, co posiada określony zestaw białek, a najczęściej określa się tak coś, co przypomina kolagen składem np. aminokwasowym, ale już absolutnie nie strukturą.

Dr Marek Skoczylas o kolagenie:

 

Dr Łukasz Preibisz

 


Dlaczego opinie lekarzy o kolagenie są dość sceptyczne?

Dla lekarza, czy kosmetologa słowo „kolagen” oznacza zazwyczaj włókno, czyli postać dojrzałą, piątorzędową (zobacz poniższy rysunek). Taki kolagen ma ogromną masę cząsteczkową i jest niepodzielny, nierozpuszczalny w wodzie, nie podlega rozpadowi na mniejsze cząsteczki, które byłyby w stanie wnikać w skórę.

kolagen opinie lekarzy - formy kolagenuStąd słysząc o kolagenie transdermalnym, takim, który wnikałby w skórę, wydawali "z góry" opinie, że jest to niemożliwe.

Tego nieporozumienia komunikacyjnego można uniknąć, jeżeli osobie posiadającej wiedzę biochemiczną o strukturze białek i wielkości ich cząsteczek powiemy, że Kolagen Naturalny Colway jest w istocie hydratem helis kolagenowych, czyli żelem tworzony naturalnie przez molekuły- prekursory takiego kolagenu, jaki zwykle ma na myśli lekarz, bądź kosmetolog.

Molekuły te, po wyizolowaniu ze skóry rybiej utrzymują konformację helisy, bądź 3-helisy (kolagen trzeciorzędowy), co jest fenomenem samo w sobie i warunkuje ich biologiczną aktywność. Zaś przez skórę przenikają peptydy – produkty rozpadu tych helis. Bo helisy i 3-helisy, w przeciwieństwie do włókien, rozpadają się na drobniejsze peptydy, które w skórę wnikają bez problemu...

Z punktu widzenia biologicznego, mamy prawo Kolagen Naturalny Colway „kolagenem” na pewno bardziej, niż tysiące dystrybutorów substancji, które kolagenem i owszem, kiedyś były, gdy... żyły, zanim poddano je procesom hydrolizy (które niszczą wiązania między helisami, robiąc z kolagenu kisiel zwany potocznie "padliną peptydową" - słabo aktywny biologicznie, a już na pewno nie wnikający w skórę).

Konsumenci, w tym także wykształceni lekarze i kosmetolodzy niewiele o tym jednak wiedzą. Raczej nie wiedzą nawet, co to jest hydrolizat i czym się różni z jednej strony od naszego hydratu, a z drugiej od żelatyny. A różni się od tego pierwszego ogromnie, zaś od tego drugiego niewiele. Stąd zwykle opinie lekarzy na temat kolagenu są sceptyczne..


Poznaj bliżej Kolagen Naturalny >>>