Jak stosować kolagen?
Kolagen Naturalny firmy COLWAY we wszystkich rodzajach oczyszczenia nakłada się zawsze na świeżo umytą i wilgotną skórę. Na wilgotną jeszcze skórę nakładamy bardzo cienką warstwę żelu i delikatnie wklepujemy opuszkami palców, ruchami zgodnymi z układem mięśni.
Po wchłonięciu, po ok. 5-8 min. aby uniknąć uczucia napięcia skóry możemy zastosować odpowiedni krem - zalecana linia kosmetyczna Colway na bazie Kolagenu Naturalnego, która synergicznie wspomaga kurację kolagenową.
Pozostawanie na powierzchni naskórka nie wchłoniętych minimalnych ilości kolagenu oznacza nakładanie zbyt dużej ilości preparatu, lub osiągnięcie stadium nasycenia skóry. Kolagen wystarczy stosować jeden raz w ciągu doby, najlepiej podczas wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych.
Podczas stosowania na co dzień kolagenu wskazane jest także stosowanie odpowiedniego peelingu (w zależności od rodzaju skóry - raz, dwa razy w tygodniu). Pielęgnując skórę twarzy godne polecenia jest nałożenie na powieki i pod oczy porcji kolagenu większej od jednorazowo wchłanianej.
Stosowanie Kolagenu na włosy:
W przypadku pielęgnacji włosów kolagen można nakładać jako maskę - wmasowując żel w skórę głowy oraz pozostawiając na umytych włosach przez ok. 20 minut, a następnie spłukując kolagen (żel na włosach można również pozostawić bez spłukiwania). Na włosy można także zastosować płukankę roztworem rozpuszczonego w ciepłej wodzie kolagenu. Pielęgnacja dłoni kolagenem polega na wmasowywaniu żelu kilka razy dziennie, a następnie nakładaniu odpowiedniego kremu.
Stosowanie Kolagenu Naturalnego przy pielęgnacji paznokci:
Na płytkę paznokcia aplikujemy kolagen bez żadnych ograniczeń. Nawet po każdy umyciu dłoni. Tak naprawdę, czym więcej - tym lepiej.
Jak nakładać kolagen na twarz?
Stosowanie kolagenu na twarzy przynosi wyraźne rezultaty. Dzięki włączeniu tego typu kosmetyków do codziennej pielęgnacji można wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry, a także zminimalizować widoczność wszelkich niedokładności. Kolagen do twarzy redukuje zmarszczki i sprawia, że tkanki skóry odzyskują swoją jędrność. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest odpowiednie aplikowanie produktów z kolagenem. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać:
- kolagen na skóre - powinien być nakładany na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy - konieczne jest więc wykonanie pełnego demakijażu;
- kolagen powinien być nakładany w pierwszym etapie rutynowej pielęgnacji - nie można stosować go na sera, olejki lub inne kremy.
- kolagen na twarz powinien być pozostawiony do momentu, w którym zostanie on w całości zaabsorbowany przez skórę.
Co więcej, ważny jest także sam sposób aplikacji tego rodzaju kosmetyków. Zaleca się, by nakładać niewielkie ilości produktu, a następnie delikatnie - opuszkami palców - wklepać go w skórę twarzy. Dzięki temu zostanie pobudzone krążenie w głębszych warstwach skóry, a w efekcie będzie ona bardziej skłonna do absorbowania substancji aktywnych.
Jak przygotować skórę do nałożenia kolagenu?
Zanim kolagen zostanie zaaplikowany na skórę twarzy, warto ją do tego odpowiednio przygotować. Na kilka minut przed nałożeniem kolagenu zaleca się wykonanie peelingu - ziarnistego lub enzymatycznego. W ten sposób skóra zostanie jeszcze lepiej oczyszczona, a pory zostaną odetkane. Zwiększy to absorpcję kolagenu. Jeśli w ramach rutynowej pielęgnacji stosujemy kremy nawilżające, najlepiej będzie nałożyć je na około 20 - 30 minut przed aplikacją produktu z kolagenem. Ważne jest to, by nie mieszać kolagenu z innymi kosmetykami, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na działanie kosmetyku.
Czy po aplikacji kolagenu należy stosować dodatkowe nawilżenie?
Produkty z kolagenem powinny być końcowym etapem zabiegów pielęgnacyjnych skóry twarzy. Nie jest konieczne późniejsze stosowanie kremów nawilżających czy serów odżywczych. Kosmetyki z kolagenem są produktami kompletnymi - zadbają zarówno o stan cery, likwidację niedoskonałości jak i utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia.
» Kolagen do picia
» Kolagen naturalny
» Kolagen na włosy
» Kolagen - występowanie
» Włókna Kolagenowe w skórze