Kolagen wege – czy to w ogóle możliwe?
Autor: Kamil Skoczylas
Kolagen to najważniejsze białko występujące w organizmie każdego człowieka, które stanowi ponad 30% wszystkich białek, z czego w przypadku skóry właściwej jest to jeszcze więcej, bo aż 70%. Kolagen odpowiada w dużej mierze za nasz wygląd zewnętrzny – to właśnie dzięki niemu skóra jest gładka, włosy lśniące, a paznokcie mocne. Białko to ma również duży wpływ na ogólny stan zdrowia człowieka – umożliwia między innymi bezbolesne poruszanie się, gojenie się ran czy zrastanie kości.
Do pewnego wieku w organizmie zostaje zachowana równowaga – oznacza to, że wystarczająca ilość kolagenu jest syntezowana. Jednak od ok. 25-30 roku życia (wszystko zależy od predyspozycji genetycznych oraz stylu życia), organizm zaczyna produkować coraz mniej białka młodości. Zmiany te najszybciej zauważamy na skórze, gdzie pojawiają się pierwsze zmarszczki.
Co robić gdy brakuje kolagenu?
By uzupełnić kolagen, zaleca się spożywanie produktów bogatych w białko młodości (Zobacz jakie produkty zawierają kolagen), a także stosować wysokiej jakości suplementy zawierające w swoim składzie kolagen pochodzenia rybiego. Pomocne jest także regularne stosowanie naturalnych kosmetyków, których skład opiera się na kolagenie wyizolowanym z ryb słodkowodnych.
A co jeśli jesteś wegetarianką lub weganką?
Kolagen poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Sprawia, że wyglądamy i czujemy się młodziej. Wszystko to brzmi bardzo dobrze, co jednak w przypadku gdy jesteś wegetarianką lub weganką? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podejmuje decyzję u unikaniu mięsa, a także produktów odzwierzęcych – nie tylko w odniesieniu do jedzenia, ale również produktów do pielęgnacji twarzy i ciała. Jeśli więc jesteś wegetarianką lub weganką to zapewne nie uśmiecha Ci się w tej sytuacji stosowanie kosmetyku lub suplementu, którego skład opiera się na kolagenie pochodzenia zwierzęcego. Wypróbuj więc pierwszy na świecie roślinny substytut kolagenu!
Kolagen wege? Na czym to polega?
Kolagen wege oparty jest na hydroksyprolinie, substancji pochodzenia roślinnego. To składnik występujący w ścianach komórek alg zielenicowych ( Chlorella vulgaris) – przy jego pozyskiwaniu nie ucierpiało więc żadne zwierzę. Jest on roślinnym substytutem kolagenu, stworzonym w 100% z aminokwasów roślinnych. Jego działanie jest takie samo jak działanie kolagenu naturalnego pochodzenia rybiego – wpływa pozytywnie na kondycję skóry i skutecznie odmładza.
Kolagen wege – rezultaty
Stosując regularnie kolagen wege, przyczyniasz się do poprawy kondycji Twojej skóry. Ten wyjątkowy, naturalny kosmetyk przyniesie Twojej cerze długotrwałe nawilżenie i zabezpieczy ją przed utratą wody prowadzącą do przesuszenia. Kolagen wege zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek krwionośnych, łagodzi podrażnienia i wycisza. Dodatkowo wyrównuje koloryt skóry, a także rozjaśnia. Podobnie jak kolagen rybi, ma działanie przeciwzmarszczkowe, pomaga również w walce z rozstępami oraz bliznami. Nadaje się do pielęgnacji skóry problematycznej, ponieważ ma działanie detoksykujące, przeciwtrądzikowe i antybakteryjne, a także ogranicza wydzielanie sebum, które przyczynia się do powstawania niedoskonałości.
Jaki rodzaj skóry?
Kolagen wege może być stosowany w przypadku każdego rodzaju skóry. Polecany jest zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej, problematycznej, przesuszonej oraz naczynkowej.
Pamiętaj, że jeśli chcesz zobaczyć na swojej skórze widoczne rezultaty, musisz być regularna i cierpliwa. Zmiany nie pojawia się w przeciągu kilku dni, jednak warto na nie poczekać. Zadbaj o siebie i wypróbuj naturalny kolagen wege!