Kolagen Naturalny
Promocja! AteloKolagen - tester - 10 saszetek :: 37,00 zł ::.

Mam lat Moje wyzwanie to

Wybierz kategorię
Kontakt z nami

Infolinia oraz dział zamówień

tel. 85 652 02 01

kom. 886 886 886
(godz. 8.00-20.00 pon- niedz.)
Asortyment Colway
Dystrybutorzy Regionalni
Kolagen - Białystok i okolice Kolagen - Olsztyn i okolice Kolagen - Warszawa i okolice Kolagen - Bydgoszcz i okolice Kolagen - Wrocław i okolice Kolagen - Szczecin i okolice Dystrybutorzy w województwie opolskim Dystrybutorzy w województwie lubelskim Dystrybutorzy w województwie wielkopolskim Dystrybutorzy w województwie lubuskim Dystrybutorzy w województwie pomorskim Dystrybutorzy w województwie łódzkim Kolagen Katowice Dystrybutorzy w województwie podkarpackim Dystrybutorzy w województwie świętokrzystkim Kolagen - Kraków i okolice
Kolagen Naturalny COLWAY
Colway na świecie
Mapa świata Dystrybutorzy w Europie Dystrybutorzy w Afryce Dystrybutorzy w Australii Dystrybutorzy w Azji Dystrybutorzy w Ameryce Północnej Dystrybutorzy w Ameryce Południowej
Zostań dystrybutorem COLWAY

Kolagen COLWAY
Kupuj Kolagen Taniej
Program Partnerski


Najczęściej kupowane
Towar dnia
Kompleksowy krem dla mężczyzn
179,00 zł
Rozstępy - wszystko o rozstępach

Rozstępy - jak skutecznie im zapobiegać i jak je leczyć

      

Rozstępy są efektem nadmiernego rozciągania się skóry, w wyniku czego dochodzi do zerwania włókien kolagenu i elastyny. Zobacz, co o powstawaniu rozstępów mówi WIKIPEDIA (największa internetowa encyklopedia).


Włącz wyświetlanie obrazów

Włókna kolagenu i elastyny tworzą uporządkowaną sieć, która stanowi jedyne w swoim rodzaju rusztowanie skóry i nadaje jej elastyczności i sprężystości. Gdy mamy do czynienia ze zdrowym kolagenem, włókno o grubości 1mm jest w stanie utrzymać ciężar nawet do 10kg!


Rozstępy - przyczyny powstawania


Powstawanie rozstępów ma wiele wspólnego ze wzrostem poziomu kortyzolu - hormonu wydzielanego przez nadnercza, którego poziom rośnie szczególnie właśnie w okresie ciąży, dojrzewania, wzrostu wagi. Kortyzol upośledza fibroblasty - komórki produkujące kolagen. Włókna kolagenowe stają się wówczas kruche i mało elastyczne - to już pierwszy krok do ich zerwania.

Dodając do tego nadmierne rozciąganie skóry pod wpływem ciąży, wzrostu kości w okresie dojrzewania czy też wzrostu wagi z innych powodów - rozstępy są niemal pewne - kruche włókna kolagenowe nie są wystarczająco ‘silne’ i pękają.

W przypadku okresu ciąży i dojrzewania również zbyt wysoki poziom estrogenów zakłóca pracę fibroblastów.

Podatność na rozstępy jest często warunkowana genetycznie - jeżeli członkowie naszej rodziny posiadali rozstępy - my również prawdopodobnie jesteśmy w zagrożonej nimi grupie. Rozstępom sprzyja również dieta uboga w mikro- i makroelementy.


Jak zapobiegać rozstępom


Znając historię występowania rozstępów w rodzinie można odpowiednio wcześniej rozpocząć profilaktykę, która pozwoli uniknąć nieprzyjemnych prążków. W jej ramach można stosować np. odpowiedni transdermalny (przenikający przez naskórek) kolagen w żelu, który pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu własnego.   

Uwaga!

Kobiety w ciąży, w jej końcowym etapie często nie podejmują już profilaktyki, gdyż są pewne, że skoro rozstępy dotąd nie wystąpiły, to już się nie pojawią. Otóż rozstępy po niemal 8-9 miesiącach ‘uśpienia’ mogą pojawić się nawet w ostatnim tygodniu ciąży.

Zaleca się jedzenie potraw zawierających kolagen - choć kolagen z nich jest słabo przyswajalny, to jednak zawiera aminokwasy, które ciężko znaleźć w inny białkach, a są niezbędne do budowy kolagenu w naszych ciałach.


Jak walczyć z rozstępami?


Najlepszym sposobem redukcji rozstępów jest wzmocnienie podatnych na zerwania włókien kolagenowych w naszej skórze. Aby je wzmocnić należy zmusić fibroblasty do wzmożonej ich produkcji. Robi się to dostarczając kolagen z zewnątrz - produkty rozpadu takiego kolagenu (aminokwasy) wnikają przez skórę i pobudzają nasze wewnętrzne ‘fabryki’ kolagenu do wydajniejszej pracy.

Jak dotąd jedynie produkty oparte o hydrat kolagenu rybiego, wyizolowany po raz pierwszy w Polsce wykazują wysoką aktywność biologiczną i wyjątkową transdermalność (przenikalność przez naskórek). Zawarty jest on m.in. w Kolagenie Naturalnym.

Działanie Kolagenu Naturalnego stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wzmacnia ich włókna. Zwiększa spoistość tkanki łącznej, uelastycznia i poprawia strukturę skóry. Kolagen naturalny pobudza również fibroblasty do produkcji własnego kolagenu w skórze. Wyniki testów wskazują że Kolagen Naturalny wzmacnia, uelastycznia skórę i znacznie spłyca istniejące rozstępy.


 
   

           

   
     

Wpisz e-mail, na który chcesz otrzymać ofertę specjalną.

SEKRETY CZYSTEGO KOLAGENU

-"8 faktów i mitów o Czystym Kolagenie"-

POBIERZ DARMOWY RAPORT!

  • Co to jest kolagen?
  • Dlaczego kolagen jest taki ważny?
  • Czy kolagen się wchłania?


     
   
 
Powered by PopupXpert

DARMOWE Próbki Kolagenu Na ROZSTĘPY

Przetestuj kolagen na własnej skórze!

Próbki za 0zł!

Oferta ograniczona czasowo


NagłówekAktywny rybi kolagen naturalny o działaniu odmładzającym
Natural Collagen to kalogen dla Ciebie. Transdermalny colagen kollagen naturalny