Infolinia: 0 886 886 886 (godz. 8.00-20.00 pon-niedz.)

Twój koszyk: 0 prod. 0,00 zł

Kolagen na stawy – pozbądź się bólu

Opublikowano dnia 01-07-2020
Autor: Kamil Skoczylas

Kolagen na stawy

Wraz z wiekiem, praca stawów pogarsza się. Powodem tego jest między innymi zmniejszona ilość włókien kolagenowych, których produkcja hamuje już od ok. 26 roku życia. Proces ten przyspiesza życie w stresie, palenie papierosów, niezdrowa dieta bogata w cukry, uprawianie kontuzjogennych sportów oraz zanieczyszczone powietrze. Rozwiązaniem tych problemów może być kolagen na stawy.

Dlaczego kolagen jest ważny?

Dlaczego kolagen jest dla nas taki ważny? Kolagen, nazywany również białkiem młodości, stanowi aż ponad 30% białek w organizmie. Jest jednym z głównych budulców skóry, chrząstek, tkanki łącznej, mięśni, kości, a także oczywiście stawów. Kolagen odpowiada za jędrność i elastyczność skóry, wpływa również na produkcję mazi stawowej, która umożliwia sprawne i bezbolesne poruszanie się, zapewnia mobilność i pełny zakres ruchów. Jego niedobór może prowadzić do sztywnienia stawów, bólu kręgosłupa i bioder.

ból stawów

Jak uzupełnić kolagen?

Bogate w kolagen są produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak ryby w galarecie, chrząstki, golonka, salceson, pasztet czy podroby. Jednak jedzenie tych produktów zbyt często może przynieść negatywne efekty i w konsekwencji przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia – problemów z krążeniem, wzrostem cholesterolu oraz wagi. Doskonale zdajemy sobie także sprawę z tego, że częste jedzenie golonki czy podrobów nie wpasowuje się w gusta kulinarne wszystkich osób, zwłaszcza tych pragnących zachować szczupłą sylwetkę. Alternatywą jest suplementacja kolagenu w kapsułkach.

Kolagen na stawy w kapsułkach 

By uzupełnić białko młodości, polecamy Państwu kapsułki Colvita, które w swoim składnie zawierają naturalny kolagen z ryb. Kapsułki te dostarczą organizmowi wszystkich składników budulcowych kolagenu. Regularnie przyjmowany, kolagen w kapsułkach pozwoli cieszyć się zdrowymi, sprawnymi stawami przez długie lata!
kapsułki kolagenowe

Pamiętaj o prawidłowym treningu

Ból Twoich stawów może być powodem nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeń. Praca tylko nad wybranymi grupami mięśniowymi przy pominięciu innych może prowadzić do przykurczów i powstawania niezdrowych asymetrii w ciele. Pamiętaj o wzmacnianiu mięśni antagonistycznych, nigdy nie zapominaj o rozgrzewce oraz rozciąganiu. By sprawdzić poprawność Twojej techniki, umów się na sesję indywidualną z trenerem personalnym lub skonsultuj się z fizjoterapeutą.

Wizyta u lekarza

Jeśli ból stawów nie ustępuje, nasila się i uniemożliwia codzienne normalne funkcjonowanie, konieczna będzie wizyta u lekarza, który pomoże zidentyfikować problem, przepisze odpowiednie lekarstwa i skieruje na ewentualny zabieg lub serię masaży.

Galeria