Kolagen Naturalny
Promocja! Zestaw Męski :: 215,00 zł ::.

Mam lat Moje wyzwanie to

Wybierz kategorię
Kontakt z nami

Infolinia oraz dział zamówień

tel. 85 652 02 01

kom. 886 886 886
(godz. 8.00-20.00 pon- niedz.)
Asortyment Colway
Dystrybutorzy Regionalni
Kolagen - Białystok i okolice Kolagen - Olsztyn i okolice Kolagen - Warszawa i okolice Kolagen - Bydgoszcz i okolice Kolagen - Wrocław i okolice Kolagen - Szczecin i okolice Dystrybutorzy w województwie opolskim Dystrybutorzy w województwie lubelskim Dystrybutorzy w województwie wielkopolskim Dystrybutorzy w województwie lubuskim Dystrybutorzy w województwie pomorskim Dystrybutorzy w województwie łódzkim Kolagen Katowice Dystrybutorzy w województwie podkarpackim Dystrybutorzy w województwie świętokrzystkim Kolagen - Kraków i okolice
Kolagen Naturalny COLWAY
Colway na świecie
Mapa świata Dystrybutorzy w Europie Dystrybutorzy w Afryce Dystrybutorzy w Australii Dystrybutorzy w Azji Dystrybutorzy w Ameryce Północnej Dystrybutorzy w Ameryce Południowej
Zostań dystrybutorem COLWAY

Kolagen COLWAY
Kupuj Kolagen Taniej
Program Partnerski


Najczęściej kupowane
Towar dnia
LunaCol - Lunazyna
247,00 zł
Jak czytać skład INCI?

INCI - po co właściwie to czytać?


Priorytetem koncernów kosmetycznych jest wypracowanie zysków, a nie dbałość o zdrowie konsumentów. Często producenci wykorzystują naszą niewiedzę, żeby wcisnąć nam produkt, który z założenia nie spełni naszych oczekiwań. Pod silnym wpływem reklam kupujemy drogie produkty płacąc za całą otoczkę marketingową –markę, reklamę, projekt etykiety, aktorów występujących w reklamie…

Niestety jakość nie zawsze idzie w parze z ceną.

INCI - jak się ustrzec przed złym wyborem kosmetyku?

To proste! Wystarczy uważnie czytać skład INCI – mały druczek znajdujący się na opakowaniu lub etykiecie produktu. To tu znajdziesz pełną listę składników, z których produkt jest skomponowany.

INCI - zmora koncernów kosmetycznych!

Tu nie ma szans na oszustwo! Producenci kosmetyków mają obowiązek umieszczać skład INCI, a w nim wszystkie składowe oferowanego przez nich produktu. Jest to regulowane prawnie przez Unię Europejską i obowiązuje w wielu krajach także spoza UE.

Świadomy konsument (czytający skład INCI) nie da się omamić piękną etykieta czy hasłami „przeciwzmarszczkowy” czy „10 lat mniej już po 3 użyciach

Jak czytać skład INCI?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. W składzie INCI znajdują się łacińskie (dla roślin) i angielskie nazwy komponentów kosmetyku. Uporządkowane są one w kolejności według ich zawartości w kosmetyku. Inaczej mówiąc składnik, którego jest najwięcej (wagowo) w produkcie znajduje się na początku listy.

Jeśli kilka komponentów występuje w takiej samej ilości w kosmetyku, wypisane są one w kolejności alfabetycznej.Substancje, których zawartość w produkcie nie przekracza 1%, mogą być wypisane w dowolnej kolejności na końcu listy.

Początkowo dość trudno jest się połapać w tym gąszczu nazw. Wystarczy jednak znać kilka prostych zasad:

 • Składniki, których jest najwięcej znajdują się na początku listy, a te w ilościach śladowych na końcu.

 • Jeśli na pierwszym miejscu pojawia się „Aqua" – oznacza, że kosmetyk jest na bazie wody.

 • Jeśli w składzie znajdziesz słowa „extract ….” lub „…. oil”, znajdziesz w nim ekstrakty lub oleje pochodzenia roślinnego. Im więcej ich w składzie, tym bardziej naturalny jest kosmtyk.

 • Wyjątkiem jest „mineral oil” występujący również pod nazwą „paraffinum liquidum” – pochodna ropy naftowej – szkodliwy dla środowiska. Zatyka on pory skórne, nasila stany trądzikowe, a stosowany dłużej silnie wysusza skórę.

 • Wszystkie składniki kończące się na „-paraben” to konserwanty podejrzane o m.in. działanie rakotwórcze – powszechnie stosowane tanie konserwanty. Nie dopuszczają do rozwoju bakterii i grzybów, niestety także tych, które są dla nas pożyteczne.


W rozszyfrowaniu INCI pomocne będą tabele z dokładnymi opisami składników INCI.

 • Pełną bazę składników (Dziennik Urzędowy Unii Europejskie) w formie pliku PDF znajdziesz TUTAJ.

  Jeśli twój telefon potrafi czytać format .pdf, możesz wgrać plik do pamięci telefonu i korzystać z wykazu w dowolnym miejscu bez ograniczeń.

 • Jedna z większych polskich baz jest dostępna na: wizaz.pl.

 • Jeśli szukacie bazy mniej rozbudowanej, z listą podstawowych składników kosmetycznych, ciekawa lista jest TUTAJ.

 • Dostępna jest także darmowa aplikacja na iPhone’a o nazwie Ingredient Watch.


Wystarczy wpisać nazwę składnika, żeby otrzymać informację o jego szkodliwości (m.in. wyniki badań, czy składnik jest rakotwórczy). Aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim, ale obok nazwy składnika jest też kolorowa kropka: zielona oznacza, że składnik jest bezpieczny, żółta – nie jest obojętny dla organizmu, ale nie jest też bardzo szkodliwy, czerwona – tych składników lepiej unikać.

Wybierz najlepsze dla Ciebie narzędzie rozszyfrowywania składu INCI i stań się świadomą konsumentką.


 

<< Powrót do strony poprzedniej
 
   

           

   
     

Wpisz e-mail, na który chcesz otrzymać ofertę specjalną.

     
   
 

NagłówekAktywny rybi kolagen naturalny o działaniu odmładzającym
Natural Collagen to kalogen dla Ciebie. Transdermalny colagen kollagen naturalny